Pracovní sobota

Zase uběhlo 14 dní a tak naší rodinku čekala plánovaná pracovní sobota na víkendovém domě.
Který obhospodařujeme od minulého roku a postupně zvětšujeme i políčko na zeleninu. Pomalu se na něm učíme pěstovat rostlinky a mít z nich radost a užitek. Přiznávám že je to zvláštní a velmi příjemný pocit jak rostliny rostou. Začíná se mi to líbit 🙂
S napětím jsme čekali jak se počasí rozhodne, zda sluníčko nebo déšť.
Ráno to vypadalo nadějně a tak rodinka s velkým úsilím nabálila kufr auta a vyrazila na cestu.
Jako vždy nám byl kufr malý:-)
Po příjezdu nás uvítal na políčku česnek, krásně na nás vykukoval a udělal nám velkou radost. Zimu úspěšně přečkal.

image

V plánu bylo zasadit zakořeněné brambory.

image

Přiznávám že jsme to nikdy nedělali:-). Studovali jsme internet a došlo i na konzultaci po telefonu se “ znalci „. Řádky půl metru od sebe a brambory na šlápotu v řádku.
Nakonec vše dobře dopadlo a brambůrky jsou v zemí a my budeme netrpělivě očekávat co nám z nich vyroste.

image

Brambory pred zahrnutim

Brambory před zahrnutím

Pár zakořeněných brambor nám zbylo, už tak nám zabraly víc místa než bylo plánováno, a tak jsme zkusili experimentální výsadbu do nasekané trávy. Ikdyž si myslíme že se to spíš spálí jak se tráva zapaří. Ale v ten okamžik jsme měli jen dvě možnosti – vyhodit na kompost nebo zaexperimentovat.

Brambory v trave

Brambory v trávě

Následně bylo potřeba posekat trávník aby nás do příště nepřerostl, jako vždy jsme my holky s velkou motorovou sekačku zápasily. Ale učíme :-). na desátý pokus naskočí. Klukům hned, takže sekačkou to asi nebude.
V domě zbývalo natřít podlahu a nachystat kuchyň na malování na příště. Dlouho jsme přemýšleli čím podlahu natřít. Vzhledem k tomu že jsme se chtěli vyhnout nákladné investici hledali jsme až jsme našli  hydrovosk. Zašedlé dřevo tak získalo znovu živé barvy a na povrchu se vytvořila tenká vosková vrstva, která mírně lepí. Asi by to chtělo zámecké pantofle a řádně rozleštit, protože nám už docházely síly.

image

image

K večeru se kluci pustili do prohazování kompostu a nakonec jsme den zakončili opékáním špekačků a pozorováním praskajícího okýnku.
Den se příjemně vydařil, práce podle plánu hotová. Včetně dozdění chybějících cihel ve dveřích do sklepa a na záchod aby se daly příště instalovat zárubně. Bohužel ty už budou kovové, protože původní dřevěné podlehli dřevomorce.
Už teď plánujeme co nás čeká za 14dní…

Označeno s: ,
Označeno v Lomnice

Napsat komentář