Konec zahradničení 2014

Teplý podzim chvíli naznačoval něco jako, že zima letos nepřijde, ale nakonec to vzdal. Teploty přes den kolem 5°C přeci jen oznamují brzký příchod zimy.

Vytáhli jsme tedy ze země poslední zbytky červené řepy a málem zapomenuté ředkvičky.

Hlavním úkolem bylo skácení neplodné jabloně odrůdy Matčino – musela ustoupit nové Luně.

20141122_114553_Richtone(HDR)

Do země se odporoučel česnek. Marcelka každýmu stroužku odvykládala pohádku na dobrou noc a kdyby měla dost vlny určitě by jim upletla i svetříky. Letos jsme přidali ještě pacibulky česneku. Bude to poprvé tak jsme zvědaví co z toho bude. A ještě řádek petržele. To jsem jen tak v zahradnictví prohodil jestli se dá ještě něco zaset. No a paní říkala, že prý petržel. Že semínka jsou mrazuvzdorný a že až bude teplo tak vylezou. A prý jí to pomůže dozrát, protože jinak trpí přes léto suchem.

20141122_143527_Richtone(HDR)

Taky jsem doryl zbytek záhonků, přidal mletý vápenec a granulovaný kravský hnůj. Musím uznat, že se s ním dělalo daleko příjemněji jak s chlévskou mrvou z kravína.

A protože dosud bylo listí na stromech nestihli jsme to dřív. A protože jsem ještě nevěděl nic o „jedlém lese“ tak jsem celý sad posekal a posekanou trávu s listím Marcelka odnosila na kompost. To bylo trošku komplikované, protože sekačka po pár metrech řekla a dost. Z ničeho nic chcípla. Chvíli jsem ji trápil, ale ani neškytla. Protože ke svíčce je špatný přístup snažil jsem se příčinu najít někde jinde, ale marně. Byla to vyzkratovaná svíčka. A když jsem se vrátil k sekání byla už tma. Tak to muselo počkat na další den.

Pak už zbylo jen poklidit kolem baráku, vypustit vodu a rozloučit se.

Chytří nakupují společně! - www.geal.cz

Označeno v Lomnice, Lomnice, Užitková

Napsat komentář