Víkendové dopoledne

Na tuhle sobotu jsme měli napsáno v kalendáři, zastavit se ke kamarádce.

Jenže to nebyla jen tak obyčejná přátelská návštěva ale akce u ní v práci. A tak jsme vyrazili celá rodinka na určenou adresu.

Cestou jsme si ještě odskočili na „farmářské trhy“ v Juliánově. Z těch jsme si odnesli pastovaný med, kterého je u nás poslední dobou dost velká spotřeba:-) No jo čaj bez medu neni ono.

A pak už jsme pokračovali na den otevřených dveří Nadace partnerství kde jsme měli slíbené kafíčko a čekala nás prohlídka budovy a zahrady.

Bez problémů jsme našli vchod s recepcí a následně jsme chodili podle šipek v „otevřené zahradě“ kde jsme se jak my tak děti mohli seznámit se čtyřmi živly – vzduch, slunce, voda a země.

Pro děti kterých tam bylo s rodiči spousty byla asi nejzajímavější voda:-) hlavně to jak se v ní mohli cáchat, pouštět stavidlo na malé přehradě a pumpovat do ní vodu.

Vodní tok

Vodní tok

Po prohlídce jsme zavítali do bufetu který zaměstnanci nachystali pro návštěvníky. Výběr byl překvapující. Kafíčko, jablečný mošt a spousty úžasných mini zákusků od paní Jany Tesařové Drábkové která všechny laskominy vyrábí s láskou a hlavně bez náhražek – www.genero.cz.

Akce se nám líbila a jeho návštěvu můžeme doporučit. Bližší informace na www.otevrenazahrada.cz

Měli jsme obavy že bude sobota upršená ale nakonec vykouklo i sluníčko a akce se vydařila.

Označeno s: , , , , ,
Označeno v Výlety
3 komentáře “Víkendové dopoledne
  1. Irena napsal:

    Marcí, máš to moc hezké. Jen si prosím oprav, Jana je Dlabková, ne Drábková.
    Bude mi dělat dort pro Adámka k narozeninám, tak se pak pochlubím.

Napsat komentář