Sobota na Lomnici

Máme za sebou po dlouhé době velmi nádherný víkend. Počasí se překonalo, sluníčko vysvitlo a vytáhlo nás v sobotu na políčko :-). Říkali jsme si dopoledne u kávičky, že na otočku sjedeme na políčko, zaset červenou řepu a zasadit řapikatý celer.
Po příjezdu jsme se šli podívat na naše ptačí nájemníky. Bohužel hnízdo bylo prázdné, ptáčci už dorostli a vyletěli z hnízda. Trochu nás to mrzelo.
Na políčku nás vítaly sousedky a my se pustili do práce. Rajčátka dostala novou oporu a vypadají že pomalu porostou a bude úroda.

Vyvazane rajcata

Brambory bylo potřeba zkontrolovat, neboť mandelinkám se u nás nějak zalíbilo. Pozbírala jsem 37 kousků :-(.

 

Vajíčka mandelinky Mandelinka bramborová

Červená řepa našla své místo po špenátu a řapikatý celer musel k rebarboře. Jinde už nebylo místo. Hokaida nasazují na květy, tak snad nám nějaké dyně vyrostou. Už se na ně těšíme. Na obrázku je možná cuketa, nějak to od hokaid v tomto stádiu nerozeznáme .

Hokaido prvni kvety

Poprvé jsme na baráku grilovali. Kde se vzalo tu se vzalo ohniště. A na grilování jsme použili vyřazenou litinovou plotnu ze sporáku. Potřebovala jen trochu odrezit, naolejovat a vypálit. Masíčko bylo luxusní. A tak, posilněni dobrou krmí,  jsme se vrhli na sekání trávy mezi ovocnými stromy. Bohužel letos sousedi trávu na seno nechtěli. Místy už tráva přesahovala metr výšky. Manžel říkal posekat jen kousek neboj, za chvíli je to hotové. Nakonec to dopadlo tak, že ho sekání začalo bavit a tak sekal a sekal. Jenže zapomněl že to musí někdo i pohrabat. No jo zase já :-( a že té trávy bylo.

Posecena zahrada
Totálně zničení jsme k večeru odjížděli domů.
Kdo ví co nás čeká příště :-)

Označeno s: , ,
Označeno v Užitková

Napsat komentář