Myčka

Brno, 19. května 2014

Myčka nám zachránila manželství. A bez uzardění o ní mluvíme jako o nejlepším domácím pomocníkovi. Tu jednoho dne, zhruba po 20 letech provozu, nás nemile překvapila. Tvářila se jako že už s mytím skončila, nicméně po otevření dveří nás překvapila bazénkem. Kromě toho, že nádobí nebylo umyté se ještě koupalo ve špinavé vodě. Co to? To jsme si nedomluvili! Zvlášť v situaci kdy předchozí den jsem opravil troubu. To mi děláš schválně abych nevyšel ze cviku, viď? Navíc myčka má kromě elektrické šňůry ještě přívod vody a odpad a je zabudovaná daleko důkladněji v kuchyňské lince, takže její demontáž jsem se snažil odvrátit ze všech sil.

Naběračkou jsem z ní vybral kýbl špinavé vody, abych zjistil, že ucpaná není. Nezbylo mi než ji tedy vypreparovat z kuchyňské linky a odnést na dvorek, kde už se dá s vodou trochu zápasit. Není to moc složité zařízení. Pár plechů, trocha izolace, drátů a hadiček. Jen filtr na vodu je trošku komplikovanej a byl zanesen šupinkami vodního kamene. Taky soudruzi při sestavování asik udělali chybu a skřípli těsnění kolem zásobníku se solí. Takže pár kovových dílu utrpělo a bylo napadeno rzí. Dokonce i nerezový plech kolem zásobníků je nahlodán.

Když rodina viděla myčku rozebranou, přestali věřit v její vzkříšení a podle se uchýlili k internetu a začali hledat její nástupkyni.

MyčkaMyčka tedy byla rozebraná, elektrická kabeláž odstrojená. Celou jsem ji vzal vapkou. Vše pak bylo čisté a nic nenasvědčovalo tomu, že by po sestavení neměla fungovat. Hodně nepořádku bylo kolem čidla hladiny vody tak jsem si myslel, že je to tím a když to vyčistím tak se zase rozběhne. No ale tím to nebylo. normálně se nerozběhlo vypouštěcí čerpadlo. Naštěstí se k němu dá dostat i ve skoro složeném stavu. Vytáhl jsem ho. Vypadalo jako nový. Nejdřív jsem to na něj zkoušel  vědecky, ohm metrem. Nic podezřelého jsem nenaměřil. Co taky naměřit na dvou cívkách a magnetu. Pak jsem ho podrobil zkoušce napětím. A zase nic. Tu se objevil taínek. Starší, moudřejší a zkušenější. Říká „tomu čerpadlu nic není“. No jo, ale proč nejede. Na toak jsem to na něj zkusil po svojim. Když to nejde silou tak to půjde ještě větší silou. Zabral jsem a vytáhl jsem z něj rotor. Vysypala se na mě hromádka vodního kamene a jiného mazlavého nepořádku. Tak jsem to všechno očistil poskládal, zapojil  a ono zavrčelo. Alelůja – manželství zachráněno.

Ještě jsem udělal nějaký tůnink na napouštěcím ventilu. Vzhledem k tomu, že se nedestruktivní cestou k membráně, co se v něm protrhla, nedá dostat tak pochybuji, že by mi někdo prodal jen tu membránu. Snad toho nebudu jednou litovat a nepřijdu do vyplavené kuchyně. Sázím na to, že jestli jo tak to chytne pojistné čidlo co je ve vaničce pod myčkou.

Myčku jsem zase úspěšně sestavil a zapojil a v kuchyni opět zavládl mír a pohoda. Jó ono když se chystá pět jídel denně, teplé obědy a večeře, on to není jen hrnek od ranní kávy a talířek od chleba co je potřeba umýt.

Myčce zdar!

 

Update

Je 29. listopadu 2014 – tentokrát odešlo oběhové čerpadlo :-(

Schema myčky

Chytří nakupují společně! - www.geal.cz

Označeno s: , , , ,
Označeno v Lubův koutek

Napsat komentář