Agro kalendář 2014

Loni jsme hodně plánovali jak si všechno zapíšeme co jsme kdy dělali na zahrádce, ale nakonec se jen fotilo a než se to zapsalo tak se mobilo-foťák polámal a o fotky jsme přišli. Takže s novou sezónou nové nadšení a nové předsevzetí. Budeme si sem psát co jsme kdy na zahrádce provedli.

Datum Činnost
15.2. Prořezání stromů
27.2. Zaseto – Rajče datlové, Paprika zeleninová (balkónová)
2.3. Zaseto – 1. řádek špenátu. A zatřeli jsme stromky balzámem.
9.3. Zaseto – Rajče keříčkové a tyčkové, Hokaido a cukety
22.3. Zasazeno víno, 2. řádek špenátu a zapíchaný rybízy
27.3. Zasazeny brambory – předpěstování v přepravce v koupelně.
28.4. Brambory v zemi + cibule + zelí od sousedky
18.5. Rajčata, cukety, hokaida a máslová dýně – vysazení
 7.6. Sklizen špenát, už šel do květu. Ze čtyř řádků 2kg v mražáku. Olámané výhonky palic na česneku. První mandelinky na bramborách.
22.6. Postříkali jsme skoro vše (rajčata a všechny stromy) kapalným vápenatým postřikem, protože loni měly rajčata velkej problém. A pro jistotu jsem znovu stříkal proti mandelince. Sklizeno zelí, všech 5 višní, miska třešní.
13.7. Český česnek je venku. K tomu cukety a první brambory
20.7. A už i francouzský česnek je venku a další cukety
2.8. Brambory jsou hotové a bez natě, ale zůstaly v zemi. Sklízíme první hokaida. Dokonce je nasazeno na nové. Zasetá červená řepa.
17.8. Brambory sklizené. Rajčata – zatím 2 skleničky oloupané a zavařené.
29.8. Zaseté ředkvičky a špenát – uvidíme co z toho bude. Sklizeny bílé cukety a hromada máslovek. Bohužel keříčková rajčata se odporoučela – deštivé období je tomu na vině. Tyčková se zdají být vlhkosti odolnější tak máme dalších 6 skleniček.
6.9. Vyskočili ředkvičky
 20.9. Závěrečná likvidace rajčat – nebudu daleko o dpravdy když řeknu, že všechno zhnilo. Sklizeny všechny oranžový hokaida a většina máslovek. Zelený hokaida ponechány. Začíná se rýsovat řádek špenátu. Mezi řepou jsou už první kousky co by se daly možná i sklidit, ale necháváme. Je to teprv 48 dní a mají vegetaci až 120 dní. Sklizeny jablka a hrušky – dohromady je toho skoro plná přepravka :-( Aplikován dolomitický vápenec a začal jsem rýt nový záhonek. Záhon po bramborách a hokaidu postříkán roundapem, ale chvíli na to začalo pršet.
 19.10. Sklizen zbytek cuket, hokaid co rostly zelený a máslovky – těch se urodilo nejvíc.
 26.10. Sklizena červená řepa, ředkvičky a trocha špenátu. Poryto 2/3, aplikován vápenec a koňský granulovaný hnůj. Připraven záhon pro česnek.Zasazena jabloň „Luna“
 23.11. Sklizen zbytek červené řepy a ředkviček. Dorytej zbytek záhonků + vápenec + kravský hnůj. Zasetý česnek, pacibulky a ještě řádek petržele. Posečen a pohrabán sad.

A aby to bylo kompletní tak odkaz do galerie

Označeno s: ,
Označeno v Lomnice, Užitková

Napsat komentář